AKTUALNOŚCI

Najnowsze wiadomości z naszej szkoły

26 czerwca 2020 roku

Dziś ważny dzień 😊

Koniec roku szkolnego – roku innego niż wszystkie, pełnego wyzwań i nowych rozwiązań.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

W ostatnich miesiącach wszyscy musieliśmy zmierzyć się z największym od dziesięcioleci globalnym kryzysem. Panująca na świecie pandemia COVID-19, dosłownie  z dnia na dzień, zmieniła całą naszą edukację. Nic nie było „normalne”, wszyscy uczyliśmy się nowych form i metod pracy oraz współdziałania. Napotykaliśmy trudności, nie uniknęliśmy błędów, dlatego tym bardziej cieszymy się, że z powodzeniem udało nam się realizować kształcenie na odległość i możemy śmiało ogłosić  nasz wspólny sukces dydaktyczny. czytaj dalej ...

Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Życzymy Państwu wszystkiego, co tworzy domowe ciepło – dużo wzajemnej serdeczności, uśmiechów, życzliwości i miłości,
nie tylko w ten wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia, ale i przez cały nadchodzący 2020 Rok

Uczniowie, Grono Pedagogiczne i Dyrekcja
Niepublicznej Szkoły Podstawowej
Aleksander w Siedlcach

Jasełka’2019

20 grudnia 2019 roku
W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Natalia, uczennica klasy VI i przewodnicząca SU, serdecznie powitała koleżanki, kolegów, nauczycieli i harcerzy Niezależnej Drużyny Harcerskiej oraz poinformowała, że podczas apelu podsumujemy naszą pracę w ostatnim miesiącu.
Przedstawiciele klas opowiedzieli o wydarzeniach klasowych. Pani Ewelina i Pani Paulina pogratulowały Uczniom wspaniałego występu podczas tegorocznych Jasełek. Uczniowie otrzymali dyplomy uznania za niepowtarzalną osobowość sceniczną i udział w Jasełkach 2019 .
Następnie głos zabrał dh Dariusz Biedak i harcerze. Opowiedzieli nam o znaczeniu i historii Betlejemskiego Światła Pokoju. Betlejemskie Światło Pokoju to symbol zrozumienia i pojednania między narodami. W tym roku przekazaniu światła towarzyszy hasło „Światło, które daje moc”.
czytaj dalej ...

Jasełka’2019

Data: 18 grudnia 2019 roku godzina 15.00
Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego; Scena Teatralna Miasta Siedlce;
ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31
Obsada: Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Aleksander w Siedlcach
Scenariusz: Ewelina Nowak
Reżyseria: Ewelina Nowak i Paulina Kopczyńska
Przygotowanie: wszyscy Nauczyciele
Foto: Natalia Nowińska
Razem z nami świętowali: Pan Robert Szczepanik – Wiceprezydent Miasta Siedlce, SOS Wioska Dziecięca w Siedlcach, Dom nad Stawami Dom Pomocy Społecznej w Siedlcach, Rodzice, Babcie i Dziadkowie, Rodziny bliższe i dalsze naszych Uczniów oraz Przyjaciele i Sympatycy naszej szkoły.
czytaj dalej ...

18 grudnia 2019 roku
Podczas dzisiejszej uroczystości, która odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach, dyrektor szkoły wręczyła nauczycielom decyzje o nadaniu stopnia awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego. Gratulując zdobycia kolejnego stopnia awansu zawodowego, dyrektor podkreśliła znaczenie istotnej roli nauczycieli w rozwoju dzieci, kształtowaniu ich postaw oraz życzyła wielu sukcesów zawodowych i osobistych.
Do grona nauczycieli kontraktowych dołączyło 5. Nauczycieli naszej szkoły, Panie: Małgosia, Kasia, Hania, Natalka i Pan Bartek. czytaj dalej ...

Żywe obrazy

Uczniowie klasy VI zaprezentowali się w “Żywych obrazach”, które przygotowali w ramach projektu z języka polskiego. Celem zadania była rekonstrukcja dzieł malarskich, ale przede wszystkim rozwijanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy dotyczącej wybitnych dzieł światowego malarstwa. Efekt pracy szóstoklasistów można również podziwiać na gazetce w szkolnym korytarzu.

Kiermasz Świąteczny

9 grudnia 2019 roku

Kiermasz ruszył pełną parą, zainteresowanie ręcznie robionymi ozdobami było ogromne.

Serdeczne dziękujemy wszystkim Rodzicom, Pracownikom oraz Uczniom, którzy najpierw zaangażowali się w przygotowanie szkolnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego, a później wzięli w nim udział hojnie płacąc za wspaniałe ozdoby i świąteczne upominki.

Dzięki Państwa szczodrości, w nasze wspólne działania, udało się zebrać kwotę 1500 zł.

13 grudnia 2019 roku
Zakończyła się świąteczna zbiórka na terenie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Aleksander w Siedlcach. Zebrane książki, artykuły szkolne, słodycze i zabawki zostały przekazane dla polskich dzieci z Peliszcz. Odebrać dary przyjechał specjalnie z Białorusi Ks. Proboszcz Antoni Antypenko z parafii rzymskokatolickiej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas spotkania z uczniami Ks. Proboszcz podziękował w imieniu Polaków z Peliszcz za przekazane dary świąteczne na Boże Narodzenie.
P.S. Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczniom i ich Rodzicom za aktywny udział w zbiórce świątecznej. Polskie rodziny otrzymają wspaniałe prezenty na Gwiazdkę. czytaj dalej ...

Spektakl „Piotruś Pan”

13 grudnia 2019 roku
Uczniowie klas I-III wybrali się do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach na spektakl pt.: „Piotruś Pan”. W spektaklu tym wzięli udział aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Młodzi widzowie obejrzeli piękną i barwną inscenizację, opowiadającą o chłopcu, który nigdy nie chciał dorosnąć oraz o ciągle prześladującym go wrogu — groźnym kapitanie Haku. W przygody bajkowego chłopca wplątała się przypadkowo dziewczynka o imieniu Wandzia, która jednak ostatecznie wolała wrócić z bajkowego świata do swojego prawdziwego domu, niesfornego brata i rodziców. Poznanie przygód głównego bohatera miało na celu uświadomienie dzieciom, że w realnym życiu nie można uciekać od obowiązków i odpowiedzialności w świat iluzji i marzeń. Czas spędzony w teatrze wpłynął pozytywnie na nastrój wszystkich dzieci i zachęcił je do tego, by w przyszłości częściej odbierały sztukę teatralną na żywo. czytaj dalej ...

Hour of Code

9-13 grudnia 2019 roku
Żyjemy w świecie pełnym technologii. Wiemy, że niezależnie od tego, który zawód wybiorą nasi Uczniowie, ich szansa na sukces będzie coraz bardziej zależeć od rozumienia, jak działają technologie.
Jeśli słyszeliście o Godzinie Kodowania wcześniej, to zapewne wiecie, że jest to największe wydarzenie edukacyjne w historii. Ponad 100 milionów Uczniów wzięło już udział w Godzinie Kodowania™.
W tym roku, po raz kolejny, uczyniliśmy tę inicjatywę jeszcze większą. Przyłączyliśmy się do Godziny Kodowania 2019 podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej w dniach 9-15 grudnia czytaj dalej ...

Jasełka’2019

WF na Zimowym Narodowym

12 grudnia 2019 roku

Po raz kolejny wzięliśmy udział w WF na Zimowym Narodowym 😊. Jest to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych, organizowany przez Fundacja Marcina Gortata „Mierz Wysoko“ MG13 przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki, którego celem jest pokazanie uczniom, rodzicom i nauczycielom, że nawet warunki atmosferyczne nie stanowią przeszkody aby aktywnie spędzać czas. Każdego roku PGE Narodowy w Warszawie zamienia się w okresie zimowym w jedno wielkie lodowisko, na które zaproszonych jest 25 klas ze wszystkich województw z całej Polski. Podczas tej lekcji uczniowie mają możliwość spotkania się z zaproszonymi gwiazdami sportu, filmu czy estrady, obejrzenia pokazów łyżwiarzy ze szkoły Marcina Gortata i skorzystania ze wszystkich dostępnych atrakcji. Do dyspozycji uczestników były dwa duże lodowiska, górka do zjeżdżania na pontonach, bumper carsy, gastronomie. czytaj dalej ...

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

10 grudnia 2019 roku

Uczniowie klasy I i III uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach. Dzieci poznały tradycje bożonarodzeniowe w różnych krajach europejskich: w Polsce, w Niemczech, we Włoszech, we Francji i w Wielkiej Brytanii.
Święta Bożego Narodzenia obchodzone są w różnych krajach na różne sposoby. Istnieje wiele różnic, które w ciekawy sposób urozmaicają bożonarodzeniowe zwyczaje. W zależności od kraju zwyczaje świąteczne nawiązują do innych, przekazywanych od pokoleń tradycji.
Natłok przygotowań może sprawiać, że gubimy to, co jest najpiękniejsze w Świętach: radość, ciepło i magiczną atmosferę. Najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i innych, to spędzić ten czas w rodzinnej atmosferze, umocnić łączące nas więzi. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych.
czytaj dalej ...

🎅 Mikołajki edukacyjne 🎅

6 grudnia 2019 roku

Uczennice klasy V zrobiły niespodziankę młodszym koleżankom i kolegom. W ramach projektu “Starsza Koleżanka, starszy Kolega” prowadziły zajęcia i pomagały podczas lekcji Uczniom klasy I.
Na lekcji języka angielskiego zorganizowały zabawy utrwalające podstawowe słówka związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Na zajęciach technicznych wspólnie wykonali kukiełki Świętego Mikołaja i ozdabiali wcześniej wykonane figurki z masy porcelanowej.

Copyright © Niepubliczna Szkoła Podstawowa ALEKSANDER w Siedlcach

Niepubliczna Szkoła Podstawowa ALEKSANDER
ul. Brzeska 65, 08-110 Siedlce
TOP