AKTUALNOŚCI

Najnowsze wiadomości z naszej szkoły

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 1. W poniedziałek, 2 września, rozpoczynamy nowy rok szkolny 2019/2020.

Serdecznie zapraszamy Uczniów naszej Szkoły o godz. 9.00. Uczniowie spotkają się z Wychowawcami w swoich salach,
a także wezmą udział w Dniu Integracji

Zajęcia zakończą się o godz. 13.00.

Informujemy, że w tym dniu:

 • Uczniowie przychodzą w stroju szkolnym sportowym, obowiązuje obuwie na zmianę,
 • Świetlica jest nieczynna,
 • O godzinie 12.30 – obiad.

 • We wtorek, 3 września, Szkoła czeka na swoich Uczniów w godz. 7.00 – 17.00.
 • czytaj dalej ...

  Uroczystość uświetnił fenomenalny występ niesamowitych Mam 🙂

  https://www.facebook.com/Mazurczak.Daniel/videos/2427649710628507/

  18 czerwca 2019 roku

  Wszystko co dobre, szybko się kończy… 10 miesięcy ciężkiej, ale mamy nadzieję, że przyjemnej pracy za nami. Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele pożegnali uroczyście rok szkolny 2018/2019.

  Wszystkim więc życzymy, aby rozpoczynające się wakacje były czasem radosnego odpoczynku. Życzymy dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód. Życzymy, byśmy wszyscy mogli się dnia 2 września spotkać w szkole zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym. czytaj dalej ...

  Majówka z Konstytucją_film

  30 kwietnia 2019 roku

  Uczniowie naszej szkoły zaprosili nas do studia TV Aleksander na Majówkę z Konstytucją.
  Prowadzenie: Alina (kl. IV) i Natalia (kl. V)
  Goście zaproszeni:
  Eksperci – historycy: Oliwia (kl. III), Ignacy (kl. V), Natalie (kl. III), Aleksandra (kl. IV)
  Posłowie Sejmu Czteroletniego: Wiktor (kl. V), Maija (kl. V), Oliwier (kl. III), Aleksandra (kl. V), Nela (kl. V)
  Król Stanisław August Poniatowski: Michał (kl. V)
  Operator kamery: Fabian (kl. II)
  Scenariusz i reżyseria: Pani Emilia i Pani Małgorzata
  czytaj dalej ...

  Dzień Flagi

  Tradycyjnie Dzień Flagi obchodzimy między świętami państwowymi: 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja) czyli 2 maja.
  Święto ustanowione zostało 20 lutego 2004 roku. Wybór tej daty nie był przypadkowy. Chodziło o wybór dnia, w którym Polakom towarzyszy refleksja o szczytnych kartach historii Polski, wypełnienie wolnego dnia pomiędzy świętami narodowymi, oraz podkreślenie obchodów Światowego Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

  1 maja 2019 roku

  Dołączenie Polski do grona państw Unii Europejskiej nastąpiło 1 maja 2004 roku.
  1 maja 2019 roku obchodzimy 15. Rocznicę tego ważnego wydarzenia. Polska dołączyła do grona krajów Unii Europejskiej na mocy Traktatu akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003 roku w Atenach. Proces integracji z UE zaczął się na długo przed tym wydarzeniem. 8 kwietnia 1994 roku Polska złożyła wniosek o członkostwo.

  1 maja wypada Międzynarodowe Święto Pracy (ang. International Workers Day), lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy.
  W Polsce 1 maja to święto państwowe. Święto zostało ustanowione w 1889 roku na pierwszym kongresie Drugiej Międzynarodówki w Paryżu. Miało wówczas upamiętnić masakrę robotników, która miała miejsce 1886 roku w Chicago, w USA, podczas demonstracji przeciw złym warunkom pracy, a w szczególności przeciw zbyt długiemu czasowi pracy.

  Majówka z Konstytucją_zdjęcia

  3 maja to święto narodowe ustanowione na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 maja, co miało miejsce w 1791 roku. Najpierw święto 3 maja ustanowiono w 1919 roku, czyli po tym, kiedy Polska odzyskała niepodległość. Po II wojnie światowej było obchodzone jedynie do 1946 roku – wtedy miały miejsce demonstracje studenckie w wielu polskich miastach, po których władze zabroniły publicznych obchodów. W 1951 roku święto zostało zniesione, a przywrócono je ustawą w 1990 roku.

   

  Spotkanie Wielkanocne

  17 kwietnia 2019 roku

  WIELKANOC to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca (tj. między 21 marca a 25 kwietnia). Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. Obchody religijne Wielkanocy rozpoczyna odbywająca się wczesnym rankiem procesja i msza, w Kościele katolickim zwana rezurekcją, w prawosławnym – jutrznią. Wielkanoc wieńczy okres Wielkiego Postu i poprzedzający ją Wielki Tydzień. Jest czasem radości. Z Wielkanocą wiążą się liczne religijne i ludowe obrzędy (święcenie pokarmów, pisanki, śmigus-dyngus). czytaj dalej ...

  11 kwietnia 2019 roku

  Wszyscy chętni Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym konkursie na najładniejszą pisankę.

  Na lekcjach języka angielskiego często pracujemy metodą projektu. Tym razem Uczennice klasy piątej przygotowały film prezentujący przygotowanie sushi .

  Dzień Otwarty w Aleksandrze

  6 kwietnia 2019 roku

  IX Dyktando Siedleckie

  1 kwietnia 2019 roku

  Jak co roku, na początku kwietnia odbyło się Dyktando Siedleckie. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice klasy V: Aleksandra Marciszewska, Natalia Biedruna i Agnieszka Markowska. Trzymamy kciuki!

  13 marca 2019 roku

  Klasy: IV, V i VI miały przyjemność obejrzeć spektakl Teatru Kameralnego z Lublina oparty na motywach powieści autorstwa Kornela Makuszyńskiego. Tym razem Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Studio Buffo w Warszawie. Sztuka to barwna i pełna poczucia humoru opowieść o niezwykłych przygodach Adama Cisowskiego, ucznia siódmej klasy i jego nauczyciela historii, profesora Gąsowskiego. Wątek przewodni spektaklu stanowiła kryminalna zagadka, jaką przyszło im rozwiązać. czytaj dalej ...

  6 marca 2019 roku

  Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Logopedy w naszej szkole odbył się konkurs. Uczniowie walczyli o tytuł Mistrza Łamańców Językowych.  Atmosfera była bardzo przyjazna, ale nie zabrakło również  stresu 😊.  Wszyscy bardzo się starali.

  Jury wybrało zwycięzców:

  W kategorii klas I-III wygrał Fryderyk Gadomski (klasa II)

  W kategorii klas IV- VI wygrał Marcin Ruzikowski (klasa V).

  Gratulujemy!

  Copyright © Niepubliczna Szkoła Podstawowa ALEKSANDER w Siedlcach

  Niepubliczna Szkoła Podstawowa ALEKSANDER
  ul. Brzeska 65, 08-110 Siedlce
  TOP