judo 016

Wielkie powodzenie zajęć fun-judo

Zajęcia z fun-judo cieszą się ogromną popularnością wśród naszych uczniów. Dzieci z niecierpliwością czekają na trening z panem Sebastianem Wiąckiem.
Istotą zajęć jest przede wszystkim dobra zabawa oraz rozwój sprawności fizycznej dzieci. Początki zajęć to przede wszystkim zajęcia ogólnorozwojowe z elementami gimnastycznymi. Te ćwiczenia mają przygotować małego judokę do późniejszych, bardziej zaawansowanych ćwiczeń takich, jak pady czy rzuty. Szczególna uwaga zwracana jest na naukę istotnej w życiu umiejętności prawidłowego padania, co ma zmniejszyć ryzyko uszkodzenia ciała.

Zajęcia rozpoczynają się specjalnym powitaniem – ukłonem. Podczas treningu dzieci biegają, czołgają się, podciągają, próbują robić pompki i brzuszki. Ćwiczą indywidualnie, w parach i w grupach na specjalnej macie, która chroni przed urazami. Zajęcia uczą samodyscypliny oraz współpracy z partnerem.

{gallery}judo_2015{/gallery}