kidspeak

Projekt KidSpeak w Aleksandrze

Z radością i satysfakcją informujemy, że w Naszej Szkole ruszy projekt KidSpeak, który będzie realizowany przy współpracy z międzynarodową organizacją studencką AIESEC działającą przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

KidSpeak to projekt oparty na warsztatach w języku angielskim skierowany do szkół podstawowych. Zagraniczni wolontariusze dzięki interaktywnym warsztatom w języku angielskim przybliżają Uczniom różne tematy oraz budują w nich otwartość na obcowanie z innymi kulturami.

Od 20 czerwca do 1 lipca będziemy gościli trzy wolontariuszki: Kelly Lee z Hong Kongu, Kran Gaterojn z Tajlandii i Angelikę Nindy z Indonezji.

Kelly, Kran i Angelika zamieszkają w naszych domach, a w ciągu dnia poprowadzą warsztaty w języku angielskim dla naszych Dzieci.
W trakcie warsztatów uczestnicy poznają kulturę, obyczaje, historię i ciekawostki dotyczące krajów pochodzenia Wolontariuszek.
Wierzymy, że dzięki takim spotkaniom, Dzieci oswoją się z mówionym, autentycznym językiem angielskim. Ogromną korzyścią jest też możliwość bliższego poznania osoby wywodzącej się z innego kręgu kulturowego.
Mamy ogromną nadzieję, że będą to niezwykle ciekawe 2 tygodnie w naszej szkole.