infosiedlce.pl o “Trenuj z SKK”

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Aleksander” w dniu 30 września podpisała porozumienie o współpracy z Siedleckim Klubem Koszykówki, które będzie obowiązywało do końca sezonu 2016/2017.

W ramach umowy dzieci uczące się w tej placówce mają możliwość bezpłatnego uczestniczenia w zajęciach sportowych, które prowadzą na boisku przy ulicy Prusa zawodnicy SKK na czele z trenerem Teoharem Mollovem. Zajęcia cieszą się bardzo dużym powodzeniem i wywołują dużo radości.

Trening z piłką do koszykówki przeprowadzony w formie zabawy z „prawdziwym” koszykarzem robi wrażenie – podobnie jak różnica wzrostu. Na takie zajęcia przychodzi się z uśmiechem i z uśmiechem wraca do domu.

Uczniowie Aleksandra wspierają naszych koszykarzy m.in. dopingiem na meczach. Wspólnie z rodzicami uczestniczą w rozgrywkach ligowych SKK „Kibicuj Razem – Mama, Tata, Nauczyciel i Ja”, wprowadzają koszykarzy na boisko, będą wspólnie organizować „Dzień Koszykówki” i „Dzień Autyzmu”, a to tylko kilka wybranych punktów, które znalazły się w podpisanej umowie partnerskiej.

Nawiązanie współpracy ma za zadanie pomóc w osiągnięciu wspólnych celów z zakresu działania na rzecz rozwoju talentów i zainteresowań sportowych dzieci. Głównymi założeniami współpracy będzie dążenie do podnoszenia efektywności nauczania i szkolenia sportowego, a także realizacja projektów promocyjnych w środowisku lokalnym Szkoły i Klubu ukierunkowanych na propagowanie rozwoju fizycznego i intelektualnego najmłodszych.

Porozumienie, w którym bierze udział SKK ma na celu zachęcić dzieci do aktywności fizycznej a być może zaszczepić miłość do koszykówki. Poprzez zabawę dzieci uczą się zasad współzawodnictwa, nabierają cech potrzebnych do działania w zespole a także nabywają umiejętności radzenia sobie np. z porażkami.

Kto wie – może gdzieś wśród tych dzieci, na takich zajęciach pojawi się następny Marcin Gortata