Psotnik i różne media

2 grudnia 2016 roku

Poruszając się w świecie mediów możemy zaobserwować, że te same treści pojawiają się w nich w bardzo różnych formach. Czym różnią się między sobą? Jak powinny być przygotowane? Czy ten sam przekaz, który usłyszymy w radiu sprawdzi się np. w telewizji? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas piątkowych zajęć.

Odnalezienie i nazwanie ilustracji przedstawiających różne środki przekazu okazało się łatwym zadaniem. Dzieci świetnie poradziły sobie również z odróżnieniem e-booka od audiobooka i książki. Wielka niespodzianką był fragment meczu. Wśród naszych uczniów jest mnóstwo miłośników piłki nożnej.

Rysowanie komiksu, ilustrującego fragment „Calineczki”, sprawiło nam wielką frajdę. Na koniec zajęć zorganizowaliśmy wystawę naszych prac.