Superbohaterowie nie tylko w sieci

12 grudnia 2016 roku

Podczas zajęć wymienialiśmy postacie z gier, bajek czy książek, które dzieci lubią najbardziej, oraz o osoby z najbliższego otoczenia, które podziwiają lub darzą sympatią (nauczyciel, babcia, przyjaciel/przyjaciółka). Szukaliśmy odpowiedzi a pytania, co to jest świat fikcji i czym różni się od świata doświadczanego bezpośrednio.

Dzieci rysowały wymyśloną przez siebie postać i zastanowili się, jakie trzy wyjątkowe cechy może ona posiadać (np. umiejętność latania, czytania w myślach, podróżowania w czasie). Na drugiej kartce przedstawiali samych siebie oraz podobnie jak w przypadku wykreowanej postaci wymienią trzy umiejętności, jakie sami posiadają.

Wszystkie dzieci są dzięki swoim cechom i umiejętnościom wyjątkowe. Nie ma drugiej takiej samej osoby.