Bliźniaki zapraszają do przyjaznego kina

3 lutego 2017 roku

Uczniowie wzięli udział w zabawach, które przybliżyły im wiedzę na temat tego, z jakimi ograniczeniami w dostępie do kultury i informacji mogą zetknąć się osoby z różnymi niepełnosprawnościami.

Zastanawialiśmy się, jak powinno wyglądać wymarzone kino. Do naszego przyjaznego kina moglibyście zaprosić każdą osobę bez względu na to, czy dobrze widzi lub nie widzi zupełnie, czy porusza się na wózku lub o kulach, albo czy np. nosi okulary. Projektując kino nasi Uczniowie zadbali o to, żeby budynek był dostępny dla każdego, napisy na filmie były odpowiedniej wielkości, a podczas seansu pojawił się opis ustny tego, co widać na ekranie. Takie podejście, uwzględniające wszystkie osoby, powinno być stosowane zawsze.