“WITAMINY”

4 października 2017 roku

Pierwsze zajęcia z cyklu „Jedzenie ma znaczenie” wprowadziły dzieci w świat prawidłowego dbania o zdrowe posiłki. Krzyżówki, rebusy i prezentacje były tylko początkiem naszych zajęć. Segregowaliśmy produkty na dwie grupy produktów: wartościowych i niewskazanych do spożycia. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się możliwość skosztowania przyniesionych smakołyków – zwłaszcza tych zdrowych takich, jak chleb razowy, płatki z suszonymi owocami, sałatki i surówki warzywne okazały się pyszne i zachęciły do zdrowego odżywiania. Po tych zajęciach dzieci już wiedzą jakie witaminy kryją w sobie warzywa i owoce, co to witaminy i które są nam najbardziej potrzebne do dobrego funkcjonowania. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejną porcję zdrowych wiadomości.

Przygotowała: Anna Rutkowska