Dzielni poszukiwacze informacji

16 października 2017 roku

Dzieci miały okazję wybrać się w daleką wirtualną podróż. Poprzez zadania związane ze zbieraniem danych dotyczących organizacji tej ekscytującej wyprawy, mogły zapoznać się z podstawowymi sposobami wyszukiwania informacji.

Zajęcia zaczęliśmy od ustalenia, skąd możemy czerpać informację. Następnie zastanawialiśmy się, dlaczego ludzie dzielą się informacjami, dlaczego ich szukają. Dzieci podawały przykłady sytuacji, w których same skorzystały ze zdobytej informacji.

Liderzy grup wylosowali bilety na samolot na jedną z pięknych wysp: Sycylię lub Islandię. Korzystając z tabletów dzieci wyszukiwały informacji o warunkach atmosferycznych oraz przyrodzie wybranej wyspy. Z przygotowanych przewodników wybrały zdjęcia, które najlepiej obrazują atrakcje wysp. Po prezentacji wad i zalet wysp odbyło się głosowanie. Wygrała wyprawa na Sycylię.

Przygotowała: Katarzyna Gryczewska