Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki

1 i 2 listopada większość z nas odwiedza groby bliskich. Obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Wiele osób nie odróżnia Dnia Wszystkich Świętych od Święta Zmarłych. Tymczasem to drugi dzień listopada jest poświęcony zmarłym, których szczególnie się wspomina. Jest to właśnie Święto Zmarłych lub Zaduszki, dzień, w którym towarzyszy nam wiara w to, że nasi zmarli bliscy odwiedzają nas na ziemi. To dzień zadumy i modlitwy. Stojąc nad grobami bliskich i znajomych, nie tylko się za nich modlimy, ale także zastanawiamy nad przemijaniem i sensem naszego życia.

W piątek, 27 października, uczniowie klas 1 i 2, ze swoimi nauczycielkami, odwiedzili cmentarz wojenny, na którym spoczywają żołnierze polegli w wojnie polsko-bolszewickiej oraz w czasie II wojny światowej. Większość krzyży ma napis “Żołnierz nieznany”. Nasi uczniowie uprzątnęli groby i zapalili znicze.  Oddali hołd i pamięć poległym w obronie naszej Ojczyzny.