Dzień Kredki

22 listopada 2017 roku

W Zerówce mieliśmy „Dzień Kredki”. Święto jest w sposób szczególny związane z młodszymi dziećmi, ponieważ dzięki kredkom mogą one wyrazić swoje myśli i uczucia. Rysowanie rozwija wyobraźnię, więc warto dzisiaj w sposób szczególny zachęcać dzieci do takiej zabawy. Wspólnie zastanawialiśmy się do czego potrzebne są nam kredki. Pomysłów było mnóstwo. Amelka dzięki kredkom ćwiczy rączkę, a Antoś chciałby pomalować świat.  Szukaliśmy odpowiedzi na pytania: co by było, gdyby nie było kolorów oraz jak należy dbać o kredki :). Dzieci wysłuchały „Bajki o zielonej kredce”, próbowały wyobrazić sobie jak mogła się czuć kredka. Nazywaliśmy i pokazywaliśmy emocje. Po części teoretycznej nadszedł czas na działania praktyczne. Temperowaliśmy i porządkowaliśmy wszystkie kredki. Szare rolki po papierze zamieniliśmy w kolorowe kredki :). Podczas naszej pracy słuchaliśmy i śpiewaliśmy piosenkę pt.: „Kolorowe kredki”.