Superbohaterowie nie tylko w sieci

27 listopada 2017 roku

Jacy są nasi bohaterowie z bajek, gier czy filmów, a jacy jesteśmy my? Czy potrafimy robić te same rzeczy i mamy podobne umiejętności? Uczniowie porównują świat fikcji ze światem rzeczywistym. Odpowiadali m.in. na powyższe pytania, opisując siebie i swoich ulubionych bohaterów oraz tworząc nowe, nietuzinkowe postaci. Mnóstwo radości towarzyszyło nam podczas nadawania specjalnych mocy narysowanym bohaterom. Troszkę trudniejszym zadaniem okazało się nazwanie swoich umiejętności, ale z tą misją też sobie poradziliśmy 😊.

Nasi uczniowie wiedzą, że świat fikcji jest wytworem ludzkiej wyobraźni i kreatywności. Dzieci są dzięki swoim cechom i umiejętnościom wyjątkowe. Nie ma drugiej takiej samej osoby. Właśnie dzięki tej wyjątkowości każdy z nas może tworzyć rzeczy niepowtarzalne – postaci, światy, historie.

Przygotowała: Katarzyna Gryczewska