“ŚWIĄTECZNE ZAPACHY”

20 grudnia 2017 roku

Mimo, iż czas przygotowań do świąt dobiega już końca, prezentujemy nasze ostatnie w tym semestrze zajęcia z „Krainy zmysłów”, podczas których przenieśliśmy się w świat zapachów świątecznych. Mieliśmy okazję wąchać, smakować, dotykać przypraw i produktów, które kojarzą się nam ze świętami. Cynamon w proszku ma dużo intensywniejszy zapach niż jego cała laska 😊. Pomarańcze, mandarynki, czekolada, pierniczki i wiele innych zapachów przywołało bardzo miłe wspomnienia. Niestety, nikt nie odważył się spróbować kapusty kiszonej.

Drugą część naszych zajęć stanowiło wykonanie stroika na świąteczny stół. Gałązki świerku, kasztany, żołędzie, suszone liście, sztuczny śnieg i inne ozdoby pozwoliły nam wyczarować piękne dzieła. Wszyscy uczestnicy zajęć już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć. Do zobaczenie w drugim semestrze.

Przygotowała: Anna Rutkowska