“SMAKOWITA ZGADYWANKA”

25 kwietnia 2018 roku

Kolejne zajęcia z cyklu Jedzenie ma znaczenie odbyły się pod hasłem Smakowita zgadywanka. Lekcja polegała na odgadywaniu przez Dzieci produktów, które wcześniej zostały przygotowane przez prowadzących. Wybór produktów był prosty. Uczniowie mieli do rozpoznania warzywa i owoce, które stanowią podstawę piramidy zdrowego żywienia, a których to właśnie najczęściej brakuje w jadłospisach naszych pociech. Taka zabawa miała na celu nie tylko rozwinięcie wyobraźni oraz zmysłu smaku, ale również może pomóc niejadkom zaakceptować pewne nowe smaki.

Zmysł smaku jest jednym z podstawowych zmysłów człowieka. Kształcenie umiejętności odróżniania jednych odczuć smakowych od innych, pozytywnie wpływa na rozwój procesów poznawczych Dziecka.

Dzieci miały do rozpoznania: rzodkiewkę, selera naciowego, pomidorki, ogórka, paprykę, marchewkę, awokado, ananasa, mango, borówki, cytrynę, banana, pomarańcze, kiwi, arbuza, grejpfruta oraz jabłko. Nie wszystkie produkty udało nam się odgadnąć, ale poznawanie nowych smaków było nie tylko świetną, ale i rozwijającą zabawą. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia!

Przygotowali: Anna Rutkowska i Bartosz Ożarek