Tadeusz Kościuszko nasz bohater

30 maja 2018 roku

Na zajęciach Uczniowie przygotowywali mapkę miejsc pamięci poświęconych T. Kościuszce w Polsce. Poznali przy tym dużo ciekawych historii z życia naszego bohatera. Działania były organizowane w ramach wspólnego projektu pomiędzy NSP Aleksander a Średnią Szkołą i młodzieżą z parafii rzymskokatolickiej w Kosowie Poleskim na Białorusi. Nasze Dzieci wysłały dla swoich rówieśników mapę, słodkie niespodzianki i kartki z pozdrowieniami z Siedlec.

Uczniowie Aleksandra otrzymali piękne życzenia z okazji Dnia Dziecka oraz mapkę z Kosowa Poleskiego. Miasteczko to jest miejscem upamiętnienia T. Kościuszki, który urodził się w pobliskim folwarku Mereczowszczyzna i był ochrzczony w miejscowym kościele pw. Św. Trójcy.

Przygotowali: Emilia Młotkowska i Igor Demianiuk