IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019 roku

Nasza szkoła świętowała IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Hasłem akcji było „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Komisje egzaminacyjne, składające się z trzech uczniów z różnych klas, miały możliwość sprawdzenia umiejętności mnożenia u koleżanek, kolegów, a także nauczycieli i rodziców. Osoba zdająca egzamin losowała pytania o poziomie trudności adekwatnym do kategorii wiekowej. Najmłodsi matematycy z klasy 1 i 2 mieli specjalne zadanie, z którego pięknie się wywiązali. Starsi zdający musieli zmierzyć się z ciężkimi zagadnieniami mnożenia, które świetnie rozwiązywali. Po zdanym egzaminie można było zdobyć odznakę Mistrza Tabliczki Mnożenia. Jesteśmy dumni z tego, że każdy uczeń naszej szkoły został wyróżniony tym tytułem! Opiekę nad akcją sprawowały p. Marta Staręga i p. Hanna Woźniak.