Dlaczego strach jest nam potrzebny?

Mali Detektywi dowiedzieli się już, że ignorowanie strachu może być ryzykowne. Strach jest naturalną reakcją chroniącą nas przed niebezpiecznymi sytuacjami. Dowiedzieli się również, że złość jest ważnym sygnałem zarówno dla nas, jak i dla otoczenia. Czy wiedzieliście, że złość – jak każda z emocji podstawowych – nie jest ani dobra, ani zła?

Na ostatnich zajęciach nasi dzielni Detektywi ćwiczyli płynność, giętkość myślenia oraz radzenie sobie ze stresem. Zostali postawieni w sytuacji problemowej, podczas której ćwiczyli elastyczność w myśleniu. Zaplanowali organizację przyjęcia urodzinowego, ćwicząc własną kreatywność.  Już teraz wiedzą, jak radzić sobie z niespodziewanymi sytuacjami. W czasie kolejnego ćwiczenia uczyli się odczytywać symbole oraz pracować z mapą. Trenując przy tym procesy generalizacji poprzez pracę z substytutami prawdziwych przedmiotów.

Ćwiczenie mózgu oraz rozwijanie kreatywności pomagają nam radzić sobie w sytuacjach stresowych, a nasze pomysły stają się coraz bardziej różnorodne.