Szlakiem bohaterów niepodległej Rzeczypospolitej

Na zajęciach Uczniowie zrealizowali temat „Szlakiem bohaterów niepodległej Rzeczypospolitej”. Podczas zajęć Uczniowie dowiedzieli się o historii odzyskania niepodległości przez Polskę, poznali losy jej bohaterów i przybliżyli sobie postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. W trakcie realizacji zajęć była nawiązana współpraca z gimnazjum w Grzegorzewie w Wilnie na Litwie. Z okazji Dnia Niepodległości dla Uczniów polonijnej placówki oświatowej nasi uczniowie przygotowali ciekawe materiały o tematyce patriotycznej. Na Litwę zostały przekazane mapki turystyczne na temat „Szlakiem miejsc pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego w Siedlcach” oraz prezentacja na temat Józefa Piłsudskiego, w której została zawarta informacja o kilkukrotnych przyjazdach Marszałka do Siedlec. Teraz nasi uczniowie z niecierpliwością czekają na odpowiedź z Wilna i otrzymanie własnoręcznie zrobionych folderków o tematyce niepodległościowej od Polaków z Litwy.