Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

10 grudnia 2019 roku

Uczniowie klasy I i III uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach. Dzieci poznały tradycje bożonarodzeniowe w różnych krajach europejskich: w Polsce, w Niemczech, we Włoszech, we Francji i w Wielkiej Brytanii.
Święta Bożego Narodzenia obchodzone są w różnych krajach na różne sposoby. Istnieje wiele różnic, które w ciekawy sposób urozmaicają bożonarodzeniowe zwyczaje. W zależności od kraju zwyczaje świąteczne nawiązują do innych, przekazywanych od pokoleń tradycji.
Natłok przygotowań może sprawiać, że gubimy to, co jest najpiękniejsze w Świętach: radość, ciepło i magiczną atmosferę. Najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i innych, to spędzić ten czas w rodzinnej atmosferze, umocnić łączące nas więzi. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych.