Jan Czochralski -cd.

Uczestnicy koła naukowego “Być jak Ignacy” wiedzą już wszystko o Janie Czochralskim.  Zasłynął on przede wszystkim z dwóch wynalazków. Pierwszym z nich była metoda krystalizacji metali, dzięki której produkowane są urządzenia elektryczne. Drugim był Metal B, wykorzystywany w kolejnictwie do lat 60 XX wieku. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest mikroprocesor oraz jaki wpływ na rozwój mikroprocesorów miała Metoda Czochralskiego. Poznali jedno z jego największych odkryć, czyli stop metalu określany mianem Metalu B. Wiedzą już jaki wpływ wywarł on na kolejnictwo. Na ostatnich zajęciach uczniowie zaprojektowali swoje wymarzone pociągi!

A już na następnych zajęciach poznamy kolejnego wynalazcę, twórcę łazika księżycowego wykorzystywanego w misjach Apollo 15, 16 i 17. Czy domyślacie się kto to może być?