Co można zobaczyć na portrecie?

5 lutego 2020 roku

Portrety spotykamy w życiu codziennym na każdym kroku. Portret nazywany był kiedyś konterfektem i oznacza przedstawienie wyglądu konkretnego człowieka w formie rzeźbiarskiej, graficznej lub rysunkowej.

Podczas zajęć, uczniowie wcielili się w rolę malarzy i stworzyli własne dzieła. Analizując różne portrety, poznali ich rodzaje, zasady dawnego portretowania oraz różne style malarskie. Podczas rysowania portretu królewskiego uczniowie ćwiczyli koncentrację oraz kreatywność. W pewnym momencie ludziom niejako znudził się schemat portretowania. Chcieli osiągnąć coś innego, nowego, oryginalnego. Ważny stał się kształt, forma i kolor. Nasi Detektywi zapoznali się z portretami Pabla Picassa, a następnie według jego stylu stworzyli własne portrety.