Niepubliczna Szkoła Podstawowa Aleksander w Siedlcach

Niepubliczna Szkoła Podstawowa ALEKSANDER w Siedlcach powstała we wrześniu 2015 roku. Głównym celem naszej działalności jest stworzenie dzieciom jak najlepszych warunków do bezpiecznego i kreatywnego rozwoju z poszanowaniem zasad tradycyjnego wychowania.

Priorytetem naszym jest łagodne wprowadzenie dzieci w świat wiedzy z zachowaniem indywidualnego wspomagania dziecka w rozwoju intelektualnym, społecznym, etycznym, emocjonalnym i fizycznym. Nasza szkoła szczególny nacisk kładzie na edukację ekologiczną i wychowanie patriotyczne uczniów. Nasi absolwenci mają być doskonale przygotowani do kontynuowania nauki na wyższych szczeblach edukacji oraz być przygotowani do samodzielnej i systematycznej nauki.

Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem i radością będą wkraczali w świat wiedzy i nauki.
Uczymy i wychowujemy człowieka na miarę XXI wieku.

Nasza działalność edukacyjna

W działalności edukacyjnej naszym najistotniejszym celem jest kształtowanie u Ucznia gotowości do uczenia się poprzez rozważania naukowe oraz poszukiwanie przez dziecko własnych rozwiązań.
Nauczając naszych uczniów nastawiamy się na:

• indywidualizację podejścia do Ucznia
  • realizację treści programowych wg programów autorskich i innowacji
  • opracowywanie i wdrażanie wewnątrzszkolnych projektów edukacyjnych (ekologia, tradycja)
  • rozwijanie i wspieranie zainteresowań Ucznia
  • wyposażenie Ucznia w umiejętności sprawnego posługiwania się wiedzą
  • doświadczalne poznanie świata poprzez dociekanie naukowe i eksperymentowanie
  • skuteczne komunikowanie się w języku obcym (Communication Skills In English)
  • wykorzystanie technologii informacyjnej i komunikacyjnej
  • udział w zewnętrznych projektach edukacyjnych

Nasza działalność wychowawcza

W działalności wychowawczej najważniejszym naszym celem jest wychowanie obywatela świata – otwartego na kulturową odmienność, a zarazem patriotę i człowieka o gruntownej wiedzy ogólnej. Stale poszerzamy horyzonty naszych Uczniów, dbamy o to, by poznawali i doceniali własny kraj, jego kulturę i dziedzictwo oraz piękno ojczystej mowy.
Wychowując naszych Uczniów staramy się:

• kształtować i wzmacniać pozytywne cechy charakteru
  • zwracać uwagę na kulturę osobistą, właściwe zachowanie w różnych sytuacjach formalnych i nieformalnych
  • kształtować u Uczniów poczucie przynależności do społeczności szkolnej, środowiska lokalnego, regionu, kraju
  • uświadamiać Uczniom, że wspólnoty takie jak: rodzina, środowisko lokalne i ojczyzna stanowią wielką wartość w życiu każdego człowieka i że każdy ma wobec tych wspólnot obowiązki
  • wyposażyć Ucznia w umiejętność pracy i funkcjonowania w grupie
  • wzmacniać empatię, wrażliwość oraz asertywność w różnych sytuacjach życiowych
  • uczulać na zagrożenia cywilizacyjne, wzmacniać czujność oraz troskę o własne bezpieczeństwo
  • nauczyć dziecko radzenia sobie ze stresem, drobnymi problemami oraz tremą – np.: w trakcie wystąpień publicznych
  • uczyć tolerancji społecznej, kulturowej, religijnej, materialnej, rasowej

Nasza działalność opiekuńcza

Działalność opiekuńcza szkoły opiera się na założeniu, że podstawowym warunkiem prawidłowego rozwoju dziecka jest zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa. Dziecko w naszej szkole przebywa stale pod opieką wykwalifikowanej i troskliwej kadry, a warunki lokalowe gwarantują mu bezpieczeństwo oraz komfort.
Szkoła zapewnia opiekę w godzinach 7.00 – 17.00

• każde dziecko posiada w klasie osobną szafkę na przechowywanie swoich rzeczy
  • szkoła zapewnia zdrowe i odpowiednio zbilansowane śniadania, obiady, podwieczorki – serwowane w szkolnej stołówce
  • do dyspozycji dzieci przez cały czas pobytu w szkole jest napój (niegazowana woda źródlana, herbata owocowa lub mleko) oraz sezonowe warzywa i owoce (np. marchew, jabłko)