DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU

Programy i Projekty

„Edukacja kulinarna ma ogromną moc, wierzę, że nasz program „Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu” pomoże nauczycielom w prowadzeniu mądrych, ciekawych i inspirujących zajęć. Moim marzeniem jest to, aby w każdej szkole był czas na prowadzenie lekcji o tym, jak dobrze jeść.”  – Grzegorz Łapanowski, prezes i założyciel Fundacji Szkoła na Widelcu

Program „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” jest ogólnopolskim programem edukacyjnym skierowanym do Uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Ma charakter projektu długofalowego, którego trzecia edycja będzie trwała od września 2019 do czerwca 2020. Celem organizatora, czyli Fundacji Szkoła na Widelcu, jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i objęty patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Instytutu Żywności i Żywienia, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Rzecznika Praw Dziecka.

W ramach programu „„Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” otrzymaliśmy bezpłatne materiały edukacyjne w postaci:

  • Scenariuszy zajęć,
  • Płyt DVD,
  • Plakatów edukacyjnych i konkursowych
  • Ulotek dla dzieci i dla rodziców.

Do dyspozycji otrzymaliśmy platformę edukacyjną www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl.

Zajęcia odbywają się raz na dwa tygodnie.

Nauczyciel prowadzący: Ewelina Nowak

Jak odżywiać swój mózg?

22 listopada 2019 roku

Na zajęciach dzieci dowiedziały się, jakie składniki odżywcze potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania mózgu. Chętnie rozpoczęły przygodę z gotowaniem. Brały czynny udział w przygotowaniu koktajlu bogatego w magnez (kiwi), potas (banan), biotynę(banan, gruszka) i witaminę C (pomarańcza). Próbowały również ziaren siemienia lnianego. Uczniowie wzbogacili koktajl o siemię lniane, które jest bogate w magnez, błonnik i kwasy omega-3.

Konkurs

Szanowni Rodzice, Przyjaciele i Nauczyciele „Aleksandra”!

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie zorganizowanym w ramach programu Dobrze Jemy Ze Szkołą Na Widelcu. W związku z tym gorąco zachęcamy do głosowania na nasz film, w którym Natalia i Uczniowie Aleksandra pokazują nasz zdrowy dzień, a także odpowiadają na ważne pytania.

W szkole spędzamy dużo czasu, dlatego główne posiłki (śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek) jemy wspólnie o stałych porach. Wiemy, co jest dobre dla naszego organizmu, dlatego pamiętamy o: czytaj dalej ...

Copyright © Niepubliczna Szkoła Podstawowa ALEKSANDER w Siedlcach

Niepubliczna Szkoła Podstawowa ALEKSANDER
ul. Brzeska 65, 08-110 Siedlce
TOP