TĘŻNIA SOLANKOWA

PROGRAMY I PROJEKTY

Tężnia solankowa

Tężnia solankowa mieści się na 1. piętrze Siedleckiego Parku Wodnego. Agencja Rozwoju Miasta Siedlce udostępniła tężnię dzieciom i młodzieży szkolnej. Dzięki dofinansowaniu samorządu siedleckiego nasi uczniowie systematycznie korzystają z obiektu (już kolejny rok szkolny). Między innymi nasza szkoła otrzymała do dyspozycji autobus, który nieodpłatnie przewozi dzieci. W tężni mogą odbywać się lekcje z różnych przedmiotów. Pomieszczenie wyposażone jest w: system nagłośnienia - CD i MP3, stoliki, krzesła, materace, maty piankowe, piłki pluszowe, kredki, puzzle, klocki, liczydła, warcaby, szachy.

Dlaczego tężnia?

Jodu nie da się przedawkować i jest on polecany dzieciom. Jod odpowiada m.in. za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, powoduje także rozrzedzenie śluzu, co szczególnie docenią osoby zmagające się z chorobami górnych dróg oddechowych. Na ich problemy skutecznie zadziała również brom, który rozszerza oskrzela. Natomiast wapń zawarty w aerozolu solanki posiada właściwości antyalergiczne. Tężnie solankowe kojarzą się powszechnie z uzdrowiskami. Jednak w ostatnich latach coraz częściej z ich dobrodziejstw można korzystać nie tylko w leczniczych kurortach.

Ostatnie zajęcia w tężni

7 czerwca 2018 roku

Uczniowie klas II i III mieli kolejną lekcję w tężni solankowej. Jak widać, jest to wspaniałe miejsce do zdobywania i utrwalania wiedzy 

Copyright © Niepubliczna Szkoła Podstawowa ALEKSANDER w Siedlcach

Niepubliczna Szkoła Podstawowa ALEKSANDER
ul. Brzeska 65, 08-110 Siedlce
TOP