LOGOPEDIA

Niepubliczna Szkoła Podstawowa ALEKSANDER w Siedlcach

“Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa...”

Juliusz Słowacki

Terapia logopedyczna/neurologopedyczna to usprawnianie, korygowanie i stymulowanie rozwoju mowy. Obejmuje swoim zasięgiem całość specyficznych, zamierzonych, ukierunkowanych na usunięcie wszelkich zakłóceń procesu porozumiewania oddziaływań terapeutycznych dostosowanych indywidualnie do każdego ucznia.

Do głównych celów terapii należy:

• usuwanie zaburzeń mowy, w tym wszystkich zaburzeń artykulacyjnych,
  • przywracanie mowy w przypadku jej utraty, w przypadku, np. afazji, niedosłuchu, wypadków komunikacyjnych,
  • wyrównywanie opóźnień rozwoju mowy,
  • wypracowanie odpowiedniego poziomu sprawności/kompetencji językowych i komunikacyjnych,
  • likwidacja przyczyn i skutków pierwotnych oraz skutków wtórnych, do których zalicza się zarówno psychologiczne, jak i pedagogiczne konsekwencje zaburzeń mowy,
  • poszerzanie wiedzy w sposób interdyscyplinarny, szerokopojęty, poznawczy.

Zajęcia prowadzone są indywidualnie oraz grupowo.

Spektakl “Mały Książę”

31 października 2017 roku

,,Mały Książę”
,,Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają”.
O słowach tytułowego bohatera, mieszkańca malutkiej planety, mogli się przekonać uczniowie klasy IV. Spektakl był opowieścią pełną poezji, w którym pojawiło się dużo mądrych refleksji o przyjaźni, miłości i życiu. Uczniowie zwrócili również uwagę na oprawę muzyczną i kostiumy. Ich zdaniem, przedstawienie było wartościowe i ciekawe.