JUDO

Istotą zajęć jest przedstawienie dzieciom japońskiej sztuki walki w formie zabawowej. Judo to jedna z najbardziej ogólnorozwojowych dyscyplin sportowych, która rozwija podstawowe cechy psychomotoryczne. Od strony fizycznej kształtuje: szybkość, zwinność, gibkość, skoczność, siłę i wytrzymałość. Modelując równomiernie wszystkie partie mięśniowe, w wielu przypadkach przyczynia się do korekcji wad postawy. Bez wątpienia Judo to również szkoła charakteru. Podczas zajęć kształcimy w dziecku takie cechy jak: obowiązkowość, upór w dążeniu do celu, umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji oraz radzenia sobie z porażką. Zajęcia mają na celu rozbudzić w dzieciach chęć bycia najlepszym przy zachowaniu wszelkich zasad „fair play” czyli maksymalnym poszanowaniu siebie i przeciwnika. Forma zabawowa sprawia, iż dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i w wielu krajach judo stanowi obowiązkowy etap edukacji dzieci w wieku przedszkolnym stanowiąc idealne przygotowanie do dalszych zajęć z zakresu wychowania fizycznego w wieku szkolnym.

Ćwiczenia fizyczne są uznawane za skuteczny środek poprawiający zdrowie, a także za ten typ aktywności dzieci, która rozwija różne umiejętności i daje im szerszy krąg znajomych. Judo jest oczywiście taką formą aktywności, ale jest także czymś znacznie szerszym. Judo staje się drogą do rozwijania własnej osobowości, i to nie tylko w sensie rozwoju fizycznego, ale także emocjonalnego i społecznego. Twórca judo widział ten sport jako drogę do rozwoju społeczeństwa poprzez rozwój każdego z jego członków.

Judo pomoże dziecku rozwijać swoje uzdolnienia. Judo pomoże także w rozwoju relacji społecznych, co będzie widoczne w kontaktach z innymi dziećmi. Dzieci bardzo szybko uczą się, że należy szanować rywala. Uczą się również empatii, co pomaga przeciwdziałać przemocy. Zajęcia judo są miejscem, gdzie odnajdujemy elementy dyscypliny i „fair-play”. Jest to bardzo korzystne dla dzieci, które uczą się właściwych zachowań, samokontroli i właściwej dyscypliny. Są oczywiście na treningach momenty bardziej swobodne i wtedy dzieci mogą robić to co jest naturalne dla ich wieku… bawić się.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach:

• grupa I (zaawansowana)

• grupa II (początkująca)

Na zajęciach obowiązuje strój do judo.

Nauczyciel prowadzący: Bartosz Ożarek

Judo – łagodna droga

Ćwiczenia fizyczne są uznawane za skuteczny środek poprawiający zdrowie, a także za ten typ aktywności dzieci, która rozwija różne umiejętności i daje im szerszy krąg znajomych. Judo jest oczywiście taką formą aktywności, ale jest także czymś znacznie szerszym. Judo staje się drogą do rozwijania własnej osobowości, i to nie tylko w sensie rozwoju fizycznego, ale także emocjonalnego i społecznego. Twórca judo widział ten sport jako drogę do rozwoju społeczeństwa poprzez rozwój każdego z jego członków. czytaj dalej ...

Wielkie powodzenie zajęć fun-judo

judo 016

Zajęcia z fun-judo cieszą się ogromną popularnością wśród naszych uczniów. Dzieci z niecierpliwością czekają na trening z panem Sebastianem Wiąckiem.
Istotą zajęć jest przede wszystkim dobra zabawa oraz rozwój sprawności fizycznej dzieci. Początki zajęć to przede wszystkim zajęcia ogólnorozwojowe z elementami gimnastycznymi. Te ćwiczenia mają przygotować małego judokę do późniejszych, bardziej zaawansowanych ćwiczeń takich, jak pady czy rzuty. Szczególna uwaga zwracana jest na naukę istotnej w życiu umiejętności prawidłowego padania, co ma zmniejszyć ryzyko uszkodzenia ciała.

Zajęcia rozpoczynają się specjalnym powitaniem – ukłonem. Podczas treningu dzieci biegają, czołgają się, podciągają, próbują robić pompki i brzuszki. Ćwiczą indywidualnie, w parach i w grupach na specjalnej macie, która chroni przed urazami. Zajęcia uczą samodyscypliny oraz współpracy z partnerem.

Fun – Judo

Istotą zajęć jest przedstawienie dzieciom japońskiej sztuki walki w formie zabawowej. Judo to jedna z najbardziej ogólnorozwojowych dyscyplin sportowych, która rozwija podstawowe cechy psychomotoryczne. Od strony fizycznej kształtuje: szybkość, zwinność, gibkość, skoczność, siłę i wytrzymałość. Modelując równomiernie wszystkie partie mięśniowe, w wielu przypadkach przyczynia się do korekcji wad postawy. Bez wątpienie Judo to również szkoła charakteru. Podczas zajęć w kształcimy w dziecku takie cechy jak: obowiązkowość, upór w dążeniu do celu, umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji oraz radzenia sobie z porażką. Zajęcia mają na celu rozbudzić w dzieciach chęć bycia najlepszym przy zachowaniu wszelkich zasad „fair play” czyli maksymalnym poszanowaniu siebie i przeciwnika. Forma zabawowa sprawia, iż dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i w wielu krajach judo stanowi obowiązkowy etap edukacji dzieci w wieku przedszkolnym stanowiąc idealne przygotowanie do dalszych zajęć z zakresu wychowania fizycznego w wieku szkolnym. czytaj dalej ...

Copyright © Niepubliczna Szkoła Podstawowa ALEKSANDER w Siedlcach

Niepubliczna Szkoła Podstawowa ALEKSANDER
ul. Brzeska 65, 08-110 Siedlce
TOP