MISTRZOWIE KODOWANIA

Mistrzowie kodowania to zajęcia do nauki programowania w klasach I-III. Opowiadamy w nich, jak uczyć najmłodszych kodowania na komputerach, na tabletach, a także na… dywanie! W ruch pójdą też nożyczki i papier kolorowy, zaprojektujemy roboty, które będą nam towarzyszyć przez najbliższe 10 zajęć. Przed nami dużo wyzwań, bo będziemy tworzyć animacje, interaktywne gry, ale także czerpać inspiracje z literatury dziecięcej i plastyki. Czas spróbować swoich sił w kodowaniu w aplikacji Scratch!

Program obejmuje 10. miesięczny cykl zajęć pozalekcyjnych. Nauczyciel prowadzi zajęcia w oparciu o scenariusz i materiały z platformy.

Zajęcia będą odbywały się raz na 2 tygodnie każdy temat zajmuje 120 min.

Nauczyciel prowadzący: Małgorzata Kajka, Martyna Durka

Hour of Code

9-13 grudnia 2019 roku

Żyjemy w świecie pełnym technologii. Wiemy, że niezależnie od tego, który zawód wybiorą nasi Uczniowie, ich szansa na sukces będzie coraz bardziej zależeć od rozumienia, jak działają technologie.

Jeśli słyszeliście o Godzinie Kodowania wcześniej, to zapewne wiecie, że jest to największe wydarzenie edukacyjne w historii. Ponad 100 milionów Uczniów wzięło już udział w Godzinie Kodowania™.

W tym roku, po raz kolejny, uczyniliśmy tę inicjatywę jeszcze większą. Przyłączyliśmy się do Godziny Kodowania 2019 podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej w dniach 9-15 grudnia. czytaj dalej ...

Code Week

7-11 października 2019 Roku

Mistrzowie Kodowania naszej szkoły wzięli udział w EU Code Week, czyli w Europejskim Tygodniu Kodowania. Przez kilka dni poznawaliśmy interpretowany wizualny język programowania, czyli Scrach. Zapoznawaliśmy się również z szachami japońskimi dla dzieci, które przyniosły nam wiele radości i miłej rozrywki. Na pewno zagoszczą one w naszym codziennym grafiku zabaw. Po tym wydarzaniu otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa w Europe Code Week. Jednak to nie koniec naszej przygody z kodowaniem. My Mistrzowie dopiero się rozkręcamy! czytaj dalej ...

Program zajęć

Program zajęć

MISTRZOWIE_KODOWANIA

Załączniki:

Copyright © Niepubliczna Szkoła Podstawowa ALEKSANDER w Siedlcach

Niepubliczna Szkoła Podstawowa ALEKSANDER
ul. Brzeska 65, 08-110 Siedlce
TOP