“Nie wszyscy mamy te same zdolności, ale wszyscy winniśmy mieć te same możliwości, aby swoje zdolności rozwijać.”
J. F. Kennedy

Kilka lat temu we wrześniu 2011 roku założyłyśmy w Domanicach Niepubliczne Przedszkole „Biedroneczka”. Chciałyśmy wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie, aby stworzyć placówkę oferującą fachową opiekę i wykształcenie na wysokim poziomie. Nasz cel zrealizowałyśmy w 100%. Teraz kontynuując naszą misję otwieramy w Siedlcach Niepubliczną Szkołę Podstawową ALEKSANDER. Pragniemy stworzyć kameralną placówkę, w której wszyscy będą się znali i szanowali. Taką, w której każdy znajdzie inspirację do działania oraz możliwość dzielenia się swoją wiedzą, zapałem i entuzjazmem.

Dlaczego warto zapisać do nas dziecko?

Rozpoczęcie nauki w szkole to wyzwanie zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. W naszej placówce oferujemy:

• Pomoc dziecku w zaadoptowaniu się w nowych warunkach i sytuacji,
  • Przyjazną atmosferę sprzyjającą nauce, rozwojowi i zabawie,
  • Profesjonalną kadrę, gwarantującą troskliwą opiekę oraz fachową edukację i wychowanie,
  • Opiekę pielęgniarki,
  • Mało liczne (12 – 17 osobowe) klasy,
  • Czyste, jasne, nowoczesne sale,
  • Wyposażone w atrakcyjne pomoce dydaktyczne pracownie,
  • Bezpieczne warunki nauki i zabawy,
  • Odrabianie prac domowych w szkole,
  • Różnorodne zajęcia pozalekcyjne, umożliwiające rozwój zainteresowań,
  • Atrakcyjne metody i formy nauki np. różnego rodzaju doświadczenia, dzień bez podręcznika, e – tweening, nauka pływania, zajęcia na lodowisku, itp.

Pragniemy aby:

Uczniowie – byli solidnie przygotowani do życia w dynamicznie zmieniającym się społeczeństwie, czuli się akceptowani i bezpieczni.

Rodzice – ufali szkole, wierzyli w kompetencje nauczycieli, mieli możliwość współpracy i współodpowiedzialności.

Pracownicy szkoły – mieli satysfakcję z wykonywanej pracy.

Szkoła – Cieszyła się uznaniem w środowisku

Kogo zapraszamy?

• Dzieci 5 i 6 letnie do oddziału „zerowego”
  • Dzieci 6 i 7 letnie do klas pierwszych
  • Dzieci w wieku 8 – 12 lat do klas pozostałych

Oferujemy wszechstronne nauczanie i wychowanie dzieci w zakresie 6 – letniej zreformowanej szkoły podstawowej. Realizujemy obowiązkowy tygodniowy wymiar godzin szkoły publicznej. Zapewniamy naukę trzech języków obcych: angielskiego, niemieckiego i migowego. Proces dydaktyczno – wychowawczy uzupełniamy bogata ofertą zajęć pozalekcyjnych.

Nasza baza lokalowa

Nasza szkoła mieści się w nowopowstałym, dostosowanym na potrzeby szkoły budynku, znajdującym się w Siedlcach przy ul Prusa 44.
W budynku znajduje się:

• 6 sal lekcyjnych
  • Sala do zajęć fizycznych
  • Sala do integracji sensorycznej
  • Świetlica
  • Stołówka
  • Toalety (przystosowane dla dzieci 5 – 7 letnich)
  • 4 gabinety terapeutyczne
  • Plac zabaw

Naprzeciwko szkoły jest duży wygodny parking, pozwalający na bezpieczny dowóz dzieci do szkoły. Oraz miejsce parkingowe przy budynku szkoły.

Szkoła przyjazna wszystkim dzieciom

Wszystkie, zakwalifikowane podczas wykonanych w naszej szkole badań przesiewowych, dzieci będą mogły skorzystać z oferowanych przez nas terapii. Ponadto dzieciom z orzeczoną niepełnosprawnością lub potrzebą kształcenia specjalnego, zapewniamy realizację zaleceń zawartych w orzeczeniu oraz realizację programu dostosowanego do indywidualnych potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych z wykorzystaniem odpowiednich form i metod pracy dydaktycznej. W ramach czesnego zapewniamy również udział w koniecznych terapiach.

Terapie dostępne na terenie szkoły:

• pedagogiczna
  • logopedyczna
  • behawioralna
  • integracja sensoryczna
  • fizjoterapia
  • dogoterapia

Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego dziecka, jego potrzeb związanych zarówno z wychowaniem, nauczaniem i zdrowiem. Zapewniamy stosowanie diety, zgodnie za zaleceniami lekarza.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 🙂

POBIERZ KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ