Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski to organizacja demokratyczna, która jest, obok Rady Pedagogicznej, organem naszej szkoły. Jest ona ściśle współpracująca z dyrekcją i gronem pedagogicznym szkoły. Jest również ważnym i cennym łącznikiem między wszystkimi uczniami a nauczycielami. Samorząd tworzy zdrowy balans między nauką i zabawą zapewniając szkole pozytywną atmosferę. Inicjatywy zapoczątkowane przez SU rozwijają w uczniach kreatywność i nieszablonowe podejście do problemów.
 
Samorząd tworzą wszyscy uczniowie szkoły. Z tego też powodu każdy nowo przyjęty uczeń jest automatycznie dołączany do Samorządu Uczniowskiego. Uczennice i Uczniowie oraz Pracownicy naszej szkoły, w pełni demokratycznych wyborach, wybierają co roku władze Samorządu Uczniowskiego. Nad całością wyborów czuwa Komisja Wyborcza.
 
Rada Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024:
 
Przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego: Weronika Czarnocka
 
Członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego:
Klasa IV: Lena, Stanisław, Wiktor, Mateusz, Zofia , Maciej, Kajetan, Antoni, Aleksandra, Oliwia, Barbara, Maksymilian, Zuzanna, Lena;
Klasa V: Jan, Pola, Lila, Julia, Zosia, Natalia;
Klasa VI: Pola, Daria, Igor, Franek;
Klasa VII: Maksymilian, Wiktor, Bartek, Nikodem;
Klasa VIII: Weronika, Zosia, Natalie.
 
Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Pani Emilia Orzyłowska

Dbamy o ptaki

‍⬛️️❄️☃️❄️ ‍⬛❄️⛄ ‍⬛️

Zima to bardzo trudny czas dla ptaków. Na zewnątrz jest zimno, a pod pokrywą śniegu ciężko znaleźć pożywienie. Nasi Uczniowie na początku tygodnia z wielką radością rozwiesili karmniki z przysmakami dla skrzydlatych przyjaciół.

Jemy, co chcemy!

Akcja ,,Jemy, co chcemy!” wraca na tapetę. To pomysł Samorządu Uczniowskiego na wytypowanie ulubionego zestawu obiadowego miesiąca. W głosowaniu biorą udział wszyscy Uczniowie i wybierają jedno danie w kategoriach: zupa, drugie danie, surówka. Głosowanie będzie odbywało się w każdy pierwszy dzień miesiąca, a zwycięski zestaw pojawi się w menu w ostatnim tygodniu miesiąca.

Wybory Samorządowe 2023

Szkolne Biuro Wyborcze: ‍Pani Emilia, ‍Pani Natalia

Kandydaci: ‍Mateusz kl. IV, ‍ Janek kl. V, ‍Pola kl. VI, ‍Weronika kl. VIII

Szkolna Komisja Wyborcza: Liliana kl. V, Aleksandra kl. IV, Sandra kl. III, Borys kl. III, Joel kl. II, Daria kl. VII

Relacja filmowa: ‍Pani Agnieszka

Uczennice i Uczniowie oraz Pracownicy naszej szkoły, w pełni demokratycznych wyborach, wybierali władze Samorządu Uczniowskiego. Nad całością wyborów czuwała Komisja Wyborcza. Było to święto całej szkolnej społeczności. Wybory do Samorządu Uczniowskiego to dla młodych ludzi pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie.

Serdecznie gratulujemy Weronice z kl. 8, która zdobyła największe poparcie wśród wyborców.

Wybory Samorządowe 2023

Od 25 października w naszej szkole trwa profesjonalna kampania wyborcza do władz Samorządu Uczniowskiego. Kandydatki i Kandydaci prezentują programy wyborcze, przekonują rówieśników do swoich racji, szukają sojuszników i nazywają najważniejsze sprawy, jakimi chcą się zająć w szkole.

Już wkrótce odbędą się wybory, będzie to święto całej szkolnej społeczności.

Wszystkim Kandydatom życzymy powodzenia w wyborach!

Colorful disco

Dziś w naszej szkole miłośnicy tańca świetnie bawili się w rytmach ulubionych melodii. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego została zorganizowana zabawa pod hasłem ,,Colorful disco”.

Jemy, co chcemy!

27 kwietnia br. w szkolnym menu pojawi się rosół i pizza Margherita.

Dania uzyskały największą liczbę głosów w ankiecie na najsmaczniejszy obiad miesiąca w ramach akcji ,,Jemy, co chcemy!”

Wielkanoc 2023

Wesołych Świąt!

Przepustka urodzinowa!

ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY

Wśród działań prowadzonych przez Samorząd Uczniowski, bardzo dużą popularnością, cieszy się akcja: przepustka urodzinowa.

Polega na tym, że w dniu swoich urodzin jubilat odbiera posiłki bez oczekiwania w kolejce .

Jemy, co chcemy!

Kolejny miesiąc – kolejna edycja akcji ,,Jemy, co chcemy!’’. Uczniowie klas I-VIII bezkonkurencyjnie wybrali rosół w zestawie z naleśnikami z białym serem i sosem truskawkowym. Danie pojawi się w menu obiadowym 30 marca.

Jemy, co chcemy!

Od stycznia ruszyła akcja: ,,Jemy, co chcemy!”. To pomysł Samorządu Uczniowskiego na wytypowanie ulubionego zestawu obiadowego miesiąca. W głosowaniu biorą udział wszyscy Uczniowie i wybierają jedno danie w kategoriach: zupa, drugie danie, surówka.

Głosowanie będzie odbywało się w każdy pierwszy dzień miesiąca, a zwycięski zestaw pojawi się w menu w ostatnim tygodniu miesiąca.

Mamy logo!

Mamy to! Prezentujemy projekt, który uzyskał najwięcej głosów Uczniów w konkursie na logo Samorządu Uczniowskiego!

Jakie będzie nasze logo?

Jednym z zadań, jakie w tym roku szkolnym wyznaczyła sobie Rada Samorządu Uczniowskiego, było zaprojektowanie logo. W konkursie wzięło udział siedem prac, a wyboru dokonali Uczniowie i Pracownicy naszej szkoły. Już wkrótce poznamy wyniki głosowania.

Rada Samorządu Uczniowskiego podjęła kreatywne działania dotyczące najbliższych wydarzeń szkolnych. Uczniowie pracowali także nad pomysłami, jakie chcieliby wdrożyć w celu uatrakcyjnienia życia szkoły. Już niebawem poznamy pierwsze efekty Ich pracy.

25 listopada 2019 roku
W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Michał, uczeń klasy VI, serdecznie powitał koleżanki, kolegów i nauczycieli oraz poinformował, że podczas apelu podsumujemy naszą pracę w pierwszych miesiącach roku szkolnego.
Przedstawiciele klas opowiedzieli o wydarzeniach klasowych. Pani Kasia podsumowała wyniki dyktanda z języka angielskiego. Laureaci otrzymali dyplomy. Pani Dyrektor ogłosiła wyniki wyborów władz Samorządu Uczniowskiego. Gratulacje otrzymali wszyscy kandydaci. Największą liczbę głosów otrzymała Natalia, uczennica klasy VI, i to właśnie ona będzie w tej kadencji pełniła obowiązki przewodniczącej SU. Pani Marta podsumowała obchody 30. Rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. czytaj dalej ...

Copyright © Niepubliczna Szkoła Podstawowa ALEKSANDER w Siedlcach

Niepubliczna Szkoła Podstawowa ALEKSANDER
ul. Brzeska 65, 08-110 Siedlce
TOP