Zajęcia muzyczno – rytmiczne

Muzyka i rytmika pełni w nauczaniu początkowym różnorakie funkcje: jest między innymi elementem scalającym zagadnienia dotyczące innych dziedzin, znakomicie je uzupełnia i rozszerza, tworząc wraz z nimi bogatą, interesującą dla dzieci całość.

Program zajęć muzyczno – rytmicznych przeznaczony jest do realizacji w pierwszym etapie kształcenia w szkole podstawowej. Spotkania będą przeprowadzane w wymiarze jednej godziny lekcyjnej tygodniowo.

Muzyka i ruch przy muzyce mają bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój dziecka, kształtując jego wrażliwość, pobudzając wyobraźnię, rozwijając pamięć muzyczną i ruchową. Zajęcia muzyczno – rytmiczne mają przyczynić się do wykształcenia u dzieci koncentracji, przystosowania się do pracy w grupie oraz wpłynąć korzystnie na ich rozwój psychiczny i fizyczny. Udział w zajęciach umożliwi uczniom poznanie i rozwijanie swoich zdolności i umiejętności muzycznych poprzez śpiew, naukę gry na instrumentach, przygotowywanie występów, akademii szkolnych oraz udziału w rożnego typu konkursach.