Język angielski

Nadrzędnymi celami koła języka angielskiego dla klasach „0” – II jest opanowanie przez uczniów podstaw komunikacyjnych języka, zaznajomienie się z systemem fonetycznym oraz przygotowanie i zmotywowanie do dalszej nauki języka angielskiego w kolejnych etapach edukacyjnych.
Cele te możliwe będą do osiągnięcia przez:

• uwrażliwienie dzieci na język angielski poprzez kontakt z jego warstwą foniczną
  • zajęcia w formie zabawy
  • pobudzające wyobraźnię ćwiczenia komunikacyjne
  • wykorzystanie IT podczas zajęć

Podczas zajęć stosowane będą następujące metody pracy: TPR (Metoda Reagowania Całym Ciałem), podczas której wykorzystuje się ruch w nauce języka, metoda audiolingwalna (powtórzenia słów, zwrotów, wyrażeń), gry i piosenki, wizualizacje, ćwiczenia relaksacyjne, zajęcia plastyczne i praca projektowa.

Zajęcia mają na celu wyrównanie szans edukacyjnych z języka angielskiego, pogłębianie wiedzy językowej oraz wykorzystywanie języka angielskiego w sytuacjach codziennych. Koło językowe ma umożliwić uczniom biorącym udział w zajęciach uzyskanie lepszych wyników w nauce i utrwalenie wcześniej zdobytych wiadomości w zakresie języka.