lesnicy 015

Leśnicy w naszej szkole

W piątkowe popołudnie, 2 października br. odwiedzili nas leśnicy z Nadleśnictwa Łuków wraz ze swoją maskotką – Borsukiem Luckiem. Pani Karolina Barc opowiedziała o zwierzętach i ptakach, które zamieszkują lasy w naszej okolicy. Poznaliśmy ich zwyczaje, oraz dowiedzieliśmy się w jak sposób możemy pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Leśnicy przywieźli ze sobą różne rodzaje szyszek, liści, skórę dzika, a także poroże na które każdy uczeń mógł stanąć i sprawdzić jak bardzo jest mocne.

Pani leśnik przypomniała zasady, jakie obowiązują podczas przebywania na terenie lasu (m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami). Dzięki tym zajęciom poszerzyliśmy wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Spotkanie zakończyliśmy wspólną zabawą z Luckiem przy piosenkach z dziecięcego repertuaru.
{gallery}lesnicy_2015{/gallery}