Za nami Dzień Otwarty… Dziękujemy!

Przekroczenie progu szkoły dla wielu dzieci staje się poważnym przeżyciem. Te trudne początki, na równi z dziećmi, przeżywają ich rodzice. Trzeba pamiętać, że wrażliwa psychika dziecięca wymaga wiele taktu i delikatności oraz odpowiedzialnych i przemyślanych działań.

Aby proces adaptacji dziecka w szkole był miłym przeżyciem, zorganizowaliśmy „Dzień Otwarty”, który odbył się 23 kwietnia br. Tego dnia, dla naszych przyszłych i obecnych uczniów, zostały zorganizowane różnorodne zajęcia dodatkowe, które szkoła ma w swojej ofercie do zaoferowania, każdego dnia nauki. Były to m.in warsztaty plastyczne, muzyczne oraz warsztaty małego odkrywcy.
Dzieci samodzielnie i pod bacznym okiem lub z pomocą nauczycieli odkrywały swoje talenty oraz zgłębiały wiedzę na temat otaczającego ich świata. Podczas zajęć prowadzonych przez Annę Rutkowską, dzieci miały możliwość stworzenia masy sensorycznej o różnych ciekawych barwach, którą po zajęciach każdy mógł zabrać do domu na pamiątkę.
W dalszej części spotkania odbyły się zabawy muzyczno – ruchowe, tj. taniec nowoczesny prowadzony przez instruktora tańca Przemysława Gizaka, oraz zajęcia judo prowadzone przez instruktora judo Sebastiana Wiącka.
Uczestnicy sobotniego spotkania mieli też możliwość skorzystania z zabaw integracyjnych, które odbyły się w holu szkoły. Wykorzystano do nich m.in. podłogę interaktywną, zwaną „magicznym dywanem”.
Przybyli goście mieli okazję zwiedzić szkołę, zobaczyć jak wygląda dzień pracy w szkole, poznać bliżej ofertę edukacyjną oraz porozmawiać z nauczycielami i terapeutami. Dzieci oraz ich Rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka naszej placówki.
Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości był to mile spędzony czas. Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.
{gallery}dzien_otwarty_2016{/gallery}