Dzień Ziemi

„Śmieci mniej – Ziemi lżej” pod tym hasłem obchodziliśmy tegoroczny Dzień Ziemi w naszej szkole. Uroczysty apel przygotowała klasa OA. Jak wygląda i jak będzie wyglądała w przyszłości nasza planeta zależy tylko od nas. Mali ekolodzy pokazali nam jak należy segregować odpady. Pokazali również co można wyprodukować z prawidłowo segregowanych odpadów. Apel zakończył występ uczniów klasy II, którzy zaśpiewali piosenkę akompaniując sobie własnoręcznie wykonanymi instrumentami.

Następnie uczniowie z opiekunami udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Siedlce. Leśnik, Pani Regina Klimaszewska, opowiedziała nam o budowie lasu i zamieszkujących w nim gatunkach ptaków i zwierząt. Zobaczyliśmy zgromadzone w Nadleśnictwie eksponaty przyrodnicze. Poznaliśmy wiele gatunków drzew, a prowadząca zajęcia zdradziła nam jak możemy je w łatwy sposób rozróżnić. Nauczyliśmy się także właściwego zachowywania w lesie. Była to wspaniała lekcja przyrody.
{gallery}dzien_ziemi{/gallery}