megamisja 001

Mega Misja w naszej szkole

W naszej szkole rozpoczęliśmy akcję pt. “Mega Misja”. Podczas pierwszych zajęć poznaliśmy bliźniaków Julkę i Kubę oraz Psotnika. Dowiedzieliśmy się, co to jest informacja, jakie są jej źródła i jak z nich korzystać. Uczyliśmy oceniać, czy wyszukane informacje są nam przydatne. Dzieci wiedzą, że w mediach można znaleźć informacje prawdziwe i fałszywe. W czasie zajęć dzieliliśmy źródła informacji na wiarygodne i niewiarygodne. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie z kim i w jaki sposób porozmawiać o wiarygodności źródła. W naszej szkole MegaMisję prowadzi Pani Kasia Gryczewska.

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja.