Koszykarze SKK Siedlce z wizytą w Naszej Szkole

W ramach zawartego we wrześniu 2016 roku porozumienia pomiędzy Siedleckim Klubem Koszykówki, a Niepubliczną Szkołą Podstawową Aleksander, uczniowie „Aleksandra” gościli w dniu dzisiejszym zawodników SKK Siedlce i ich trenera Teohara Mollova.

Zawodnicy, uczniowie i nauczyciele wspólnie, „własnoręcznie” przygotowali baner, który zawiśnie w trakcie najbliższego meczu, 10 grudnia, na hali ARMS przy ul. B. Prusa 6.

Jednak główną atrakcją dzisiejszej wizyty były warsztaty plastyczne, w trakcie których każdy uczestnik wykonał lampion świąteczny. Lampiony będzie można kupić na kiermaszu przed meczem SKK Siedlce v GTK Gliwice w dniu 10 grudnia od godz. 18.30 w holu hali ARMS przy
ul. B. Prusa 6. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na wspólne wyjście do kina. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zakupu lampionów.

Nasza szkoła wraz z SKK już po raz kolejny odbyła wspólne zajęcia. Dotychczas to my korzystaliśmy z zaproszenia i uprzejmości siedleckich sportowców. Uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych organizowanych przez zawodników w ramach autorskiego projektu „Trenuj z SKK”. Treningi odbywały się w każdym miesiącu w hali ARMS.

Wszystkie mecze ligowe, rozgrywane na własnym boisku SKK (hala ARMS), były, są i będą do końca sezonu 2016/2017, a może i dłużej, wspierane dopingiem najwierniejszych kibiców – uczniów Aleksandra. „Kibicuj Razem – Mama, Tata, Nauczyciel i Ja”, jest to program innowacyjny realizowany przez naszą szkołę w partnerstwie z drużyną. Uczniowie w towarzystwie rodziców i nauczycieli wspólnie kibicują swoim idolom. Opracowują nowe formy dopingowania i wspierania sportowców. Poznają zasady fair play i uczą się współdziałania jednostki w grupie sportowej. Wspólne, rodzinne wyjścia na mecze są bardzo ciekawą formą spędzania wolnego czasu, a także formą integracji ze szkołą. Niewątpliwą atrakcją dla naszych uczniów jest wspólne z zawodnikami wyjście na boisko przed meczem i wspólny okrzyk zagrzewający do walki. Przerwa meczu spędzona na boisku pozwala sprawdzić umiejętności koszykarskie małych kibiców.

Przyjaźń naszych uczniów z zawodnikami jest cenna dla obu stron i owocuje świetnymi inicjatywami.