Audiopamiętnik Julki i Kuby

3 marca 2017 roku

Uczniowie z klas II i III, a zerówka i klasa I 6 marca, utworzyły swoje autorskie dźwiękowe przewodniki. Obiektem nastawianych uszu i tworzonych nagrań były odgłosy typowe dla naszej szkoły. Przeniesione do komputera przewodniki posłużyły do krótkiej gry w „zgadnij, jaki to dźwięk”.

Podczas naszej dźwiękowej zabawy dzieci podawały przykłady dźwięków, jakie można usłyszeć w zoo, na ulicy i w kuchni. Miały też możliwość zaprezentować wybrane dźwięki. Nie brakowało pomysłów przy podawaniu dźwięków, jakie można usłyszeć w naszej sali. Poznaliśmy kilka zasad tworzenia dobrego nagrania, a następnie wybrane z nich nagraliśmy. Nasi mali eksperci świetnie poradzili sobie zarówno z nagraniami, jaki i rozszyfrowaniem, jakie dźwięki zostały nagrane.