„Aleksander” pomaga Polsce odetchnąć od SMOGU

Zanieczyszczenie powietrza to najważniejszy problem środowiska naturalnego w Polsce. Celem projektu „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” jest edukacja na temat zanieczyszczeń powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem „niskiej emisji”. To ona jest jednym z głównych źródeł smogu, a jednocześnie to jej najłatwiej zapobiec. Potrzebna jest świadomość, edukacja i odpowiednia motywacja.

Blisko 1000 szkół, a wśród nich również nasza szkoła, przystąpiło do ekologicznej kampanii edukacyjnej „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”! Kampania edukacyjna „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Najwięcej uczestników zgłosiło się do programu na Śląsku, w Małopolsce i na Mazowszu – czyli z regionów, gdzie problem z jakością powietrza jest największy. W kolejnym etapie nasza szkoła powalczy o atrakcyjną nagrodę – wyposażenie pracowni przyrodniczej. Miło byłoby zdobyć wyposażenie pracowni przyrodniczej, ale nie to jest najważniejsze. Liczymy, że wiedzą, którą zdobędziemy w trakcie realizacji projektu, zarazimy mieszkańców @Siedlce i okolicznych miejscowości, a dzięki temu nasze powietrze będzie wolne od śmieci.

Nasza szkoła otrzymała od Fundacja PGNiG tak zwanego ANTYSMOGBOXA, czyli specjalny zestaw edukacyjny ze scenariuszami lekcji oraz pomysłami na doświadczenia i eksperymenty naukowe dla klas I-III. Na ich podstawie do 27 kwietnia 2018 r. nasi nauczyciele przeprowadzą serię pięciu lekcji ekologicznych, poświęconych zanieczyszczeniom powietrza i sposobom na walkę z nimi.

Nauczyciel prowadzący: Magda Mazur