Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Uczniów klas IV-VI

5 marca 2019 roku

Pierwsza pomoc przedmedyczna to zespół czynności, jakie należy wykonać wobec osoby poszkodowanej wskutek urazu lub nagłego ataku choroby, celem ratowania jej zdrowia i życia do czasu pojawienia się wykwalifikowanych ratowników. Zgodnie z przepisami polskiego prawa, jeśli jest się świadkiem sytuacji, w której czyjeś zdrowie lub życie ulega zagrożeniu, udzielenie pierwszej pomocy jest obowiązkiem i choćby dlatego należy mieć podstawowe informacje w tym zakresie.

Celem kursu było przygotowanie Uczniów do udzielania pierwszej pomocy poprzez nauczenie ich prostych umiejętności postępowania ratowniczego w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu człowieka, a także kształtowanie w nich prawidłowych postaw społecznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Chcemy, aby nasi Uczniowie byli wrażliwi oraz czuli potrzebę szybkiego reagowania w sytuacji wystąpienia zagrożenia życia lub zdrowia człowieka.

Nie mamy wątpliwości, że każdy z nas powinien nauczyć się ratowania życia. Dlatego wszyscy, Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy szkoły, nauczyli się ratować ludzkie życie. Odrobiliśmy najważniejszą i najcenniejszą lekcję 😊.

Dziękujemy Harcerski Klub Ratowniczy “Siedlce” Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach – MEDYK