Warsztaty mydlarskie

18 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty mydlarskie. Była to niezwykła atrakcja dla dzieci. Wszyscy uczniowie samodzielnie wykonali kolorowe, pachnące mydełka.

Dzieci do wyboru miały różne wzory mydełek: gwiazdki, misie, kwiatki, piękne zapachy oraz śliczne kształty glicerynowe, które zatopiły w swoich mydełkach. Podczas warsztatów dzieci rozpoznawały zapachy, mieszały kolory oraz dobierały tajemnicze składniki. Piękne zapachy wypełniły całą salę. Wśród najpopularniejszych zapachów rozpoznać można było czekoladę, wanilię oraz gumę balonową.

Oczekując na mydełka nasi uczniowie poznali historię powstania mydła. Wcielili się w role księcia, królewny, kupca, czarodziejki, drzewa, muchomorów, a nawet wilka. Dzielny królewicz wyruszył w daleką, pełną przygód podróż po pierwsze mydło dla pięknej królewny. Ileż emocji wywołało odgrywanie scenek. Wszyscy świetnie się bawili, a historia o mydełku zakończyła się sukcesem. Warsztaty były ciekawym doświadczeniem zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

{gallery}zajecia_mydlarskie{/gallery}