straz 001

Być dzielny jak strażak!

W dniu 19.02 br. klasa 0 A odwiedziła Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą nr 1 w Siedlcach. Dzieci zwiedzanie rozpoczęły od garażu. Oglądały wozy strażackie i ich wyposażenie, miały możliwość zobaczenia i przymierzenia stroju strażaka. Zaciekawił ich sposób pozostawiania przez strażaków ubrań bo mają spodnie połączone z butami. Wielką atrakcją było usiąść w wozie strażackim na miejscu dowódcy.

Dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących pracy strażaka. Dowiedziały się czym zajmują się strażacy, w czym nam mogą pomóc i co robią, kiedy nie ma żadnego zagrożenia i pozostają w jednostce. Strażacy: Kamil Barbasiewicz oraz Maciej Skup opowiedzieli o zagrożeniach na jakie dzieci są narażone w domu i szkole, oraz jak należy się zachować w takich sytuacjach. Specjalnie dla nasze grupy strażacy przeprowadzili próbny alarm. Dzieci z wielkim zaciekawieniem patrzyły jak szybko po rurze zjeżdżają strażacy i wskakują w swoje stroje. Po części teoretycznej dzieci mogły również wczuć się w rolę strażaka i gasić pożar. W ramach podziękowań za lekcję i poświęcony czas dzieci wręczyły strażakom własnoręcznie wykonaną laurkę.

{gallery}straz{/gallery}