Judo – łagodna droga

Ćwiczenia fizyczne są uznawane za skuteczny środek poprawiający zdrowie, a także za ten typ aktywności dzieci, która rozwija różne umiejętności i daje im szerszy krąg znajomych. Judo jest oczywiście taką formą aktywności, ale jest także czymś znacznie szerszym. Judo staje się drogą do rozwijania własnej osobowości, i to nie tylko w sensie rozwoju fizycznego, ale także emocjonalnego i społecznego. Twórca judo widział ten sport jako drogę do rozwoju społeczeństwa poprzez rozwój każdego z jego członków.

Judo pomoże twojemu dziecku rozwijać swoje uzdolnienia. Judo pomoże także w rozwoju relacji społecznych, co będzie widoczne
w kontaktach z innymi dziećmi. Dzieci bardzo szybko uczą się, że należy szanować rywala. Uczą się również empatii, co pomaga przeciwdziałać przemocy.

Zajęcia judo są miejscem, gdzie odnajdujemy elementy dyscypliny i „fair-play”. Jest to bardzo korzystne dla dzieci, które uczą się właściwych zachowań, samokontroli i właściwej dyscypliny. Są oczywiście na treningach momenty bardziej swobodne i wtedy dzieci mogą robić to co jest naturalne dla ich wieku… bawić się.