Dzień postaci z bajek

„Zeróweczka” wybrała się w magiczną podróż do krainy bajek. Jakub odczytał telegram, z którego dowiedzieliśmy się o zagubionych postaciach z bajek. Żeby pomóc bajkowym postaciom mieliśmy rozwiązać 5 zadań i dobrze bawić się :). Pierwszym zadaniem było ułożenie puzzli i odgadnięcie z jakiej są bajki. Następnie bawiliśmy się w skojarzenia – dopasowywaliśmy rekwizyty do postaci z bajek i rozwiązywaliśmy zagadki. Wielkim wyzwaniem było dokończenie bajki. Dzieci wykazały się kreatywnością i ze znanych bajek powstały zupełnie nowe i bardzo ciekawe historie 🙂 Świetnie bawiliśmy się rzucając do pudełka kulami z gazet. Nie zabrakło również zabaw ruchowych – naśladowaliśmy min. Kopciuszka, wilka, Babę Jagę, tańczyliśmy jak Calineczka z księciem. Z każdym z zadań dzieci świetnie sobie poradziły i w świecie bajek zapanował porządek :).