LEKCJA 3: Ochrona powietrza. Czy wiesz jak walczyć ze smogiem?

12 marca 2018 roku

Nasi Uczniowie doskonale znają zasady segregacji odpadów. W ubiegłym roku nasza szkoła zorganizowała cykl zajęć „Ratujmy Ziemię przed odpadami – ZBIERAJ – SEGREGUJ – ODZYSKUJ.”

W naszej szkole odbyły się warsztaty “Ekologia z klasą” zorganizowane przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach, byliśmy na wycieczce w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Siedlcach. Zakład w Woli Suchożebrskiej, uczestniczyliśmy w Igrzyskach Ekologicznych.

Naszą wiedzę teoretyczną wykorzystujemy na co dzień – w szkole obowiązuje nas segregacja odpadów. W 100% popieramy hasło „Każdy człowiek ma prawo do godnego życia w czystym środowisku”.

Podczas zajęć utrwaliliśmy naszą wiedzę na temat RECYKLINGU i konieczności SEGREGACJI ODPADÓW.

SEGREGOWANE ODPADY powinny być poddane procesowi RECYKLINGU, bo RECYKLING to:

• Ponowne wykorzystanie materiałów, które zostały już wcześniej użyte.
  • Jedna z metod ochrony środowiska naturalnego.
  • Ograniczenie zużycia surowców naturalnych.
  • Zmniejszenie ilości odpadów.

Podczas zajęć wszyscy Uczniowie wykonali antysmogowe transparenty. Każde dziecko zabrało swój własnoręcznie wykonany transparent do domu, aby zamanifestować przed dorosłymi, że chce walczyć ze smogiem i oddychać czystym powietrzem, żeby być zdrowym. Takie działanie i taka postawa wymagają odwagi 😊.

Uczniowie zapamiętali i przekażą dorosłym, że:

1. NIE WOLNO PALIĆ ŚMIECI.
  2. ŚMIECI NALEŻY SEGREGOWAĆ.
  3. NIE WOLNO PALIĆ ZŁEJ JAKOŚCI WĘGLA.
  4. NIE WOLNO PALIĆ MOKREGO DREWNA W KOMINKACH.
  5. TRZEBA WYMIENIAĆ STARE WĘGLOWE PIECE NA NOWE.

Przygotowała: Magda Mazur