Wspólny projekt z Uczniami z Tallina

4 kwietnia 2018 roku

Uczniowie naszej szkoły, razem z Dziećmi z Estonii, brali udział w realizacji projektu promującego atrakcje turystyczne swoich krajów.

W czasie przygotowań, można było poznać dużo interesujących rzeczy na temat swojego kraju, przedstawić najciekawsze zabytki, kulturalne wydarzenia i unikatowe tradycje właściwe dla regionu zamieszkania. Uczniowie Aleksandra przygotowali dla Polaków mieszkających w Estonii mapkę turystyczną województwa mazowieckiego, ręcznie zrobiły kartki wielkanocne i podpisały widokówki z zabytkami Siedlec.

W tym samym czasie, Uczniowie polskiej szkoły w Tallinie, przygotowali dla naszych Małych Podróżników ręcznie zrobioną kartkę wielkanocną z życzeniami. Opracowali mapkę atrakcji turystycznych Estonii oraz przysłali foldery turystyczne i słodką niespodziankę, czekoladę mleczną Kaleva z piękną świąteczną kolorowanką na opakowaniu.

Dzięki owocnej i przyjaznej współpracy poznaliśmy zabytki, tradycje i kulturę Estonii.  Chcemy serdecznie podziękować za pomoc w nawiązaniu kontaktów Pani Agacie Depce, która prowadzi Polską Szkołę w Tallinie oraz  młodzieży polonijnej za aktywny udział w tym ciekawym projekcie. Mamy nadzieję, że zawiązane przyjaźnie będą kwitły.

Przygotowali: Emilia Młotkowska i Igor Demianiuk