Spektakl “Zaklęte granie”

11 czerwca 2018 roku

Teatr ARTENES, Wrocław

Spektakl „Zaklęte granie” przygotowany został z myślą o problemie spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem (grami). Bohaterowie tej współczesnej baśni, Tomek i Zuzia, otrzymują w prezencie wymarzone tablety. Dając je, rodzice zastrzegają, iż nie należy ich używać dłużej niż pół godziny dziennie. Złamanie tej zasady (pomijając fakt nieposłuszeństwa), może stać się przyczyną kłopotów i niebezpieczeństw.

Pewnego dnia, pod nieobecność rodziców, niepomne przestróg dzieci łamią zasady i zaczynają grać bez ograniczeń. Staje się to przyczyną wielu niespodziewanych perypetii i przygód, które sprawią, że Tomek i Zuzia zrozumieją, iż przestrogi rodziców były mądre i miały głębokie uzasadnienie. Internet i gry, choć atrakcyjne i fascynujące, nie powinny przesłaniać innych zabaw i zastępować dzieciom świadomego przeżywania najcudowniejszych lat życia.