Szpital dla Misia

28 listopada 2018 roku

Co zrobić, kiedy zachoruje nasz ukochany Miś? Oczywiście trzeba pójść z nim do lekarza.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia Samorząd Uczniowski Aleksander zorganizował dla przedszkolnych pluszaków szpital. Misie i ich właściciele (przedszkolaki z Grup 2 i 3) korzystali z usług bardzo profesjonalnej służby zdrowia. Każdy pacjent został zarejestrowany w przyszpitalnej Rejestracji, założono mu kartę choroby, a następnie pacjenci kierowani byli do odpowiednich gabinetów. W gabinecie zabiegowym pacjenci mieli robione szczepienia, a także opatrywano im rany. Był też rentgen, który pomagał w zdiagnozowaniu urazów i chorób. Chore serduszka leczone były w gabinecie kardiologa, gdzie lekarz kardiolog stetoskopem osłuchiwał serce, mierzył ciśnienie, stawiał diagnozę i wydawał zalecenia. Pacjenci korzystali również z gabinetu okulistycznego, gdzie okulista badał wzrok. W gabinecie laryngologicznym była udzielona pomoc wszystkim, których bolało ucho lub gardło. Jak przystało na nowoczesną służbę zdrowia, pacjentom wystawiano e-recepty, które można było zrealizować w miejscowej aptece. Panie aptekarki własnoręcznie, wykorzystując moździerz, przygotowywały lekarstwa i udzielały wskazówek, jak podawać leki.

To wspaniała zabawa, która była okazją do poznania zasad panujących podczas wizyt u lekarza. Personel szpitala: kierownik przychodni – Pani Emilia, rejestratorzy – Maija i Michał, pielęgniarze – Magda i Seweryn, aptekarki – Nela i Kinga, rentgenolodzy – Alina i Bartek oraz lekarze: okulista – Aleksandra, laryngolog – Aleksandra i kardiolog – Aleksandra, zapewnili bardzo profesjonalną obsługę pacjentów i miłą atmosferę.