Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2019 roku
Nasza szkoła wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa – 30.rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.
W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Nasza szkoła zorganizowała w tym dniu pogadanki na temat praw dzieci. Było też wyjście do Galerii Siedlce, gdzie dzieci rozmawiały z siedlczanami na temat swoich praw, rozdawały niebieskie balony i okolicznościowe ulotki. Dzień zakończył się zajęciami plastycznymi, na których uczniowie wykonali plakaty z wybranymi prawami 😊.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane.
To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.