Spektakl „Piotruś Pan”

13 grudnia 2019 roku
Uczniowie klas I-III wybrali się do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach na spektakl pt.: „Piotruś Pan”. W spektaklu tym wzięli udział aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Młodzi widzowie obejrzeli piękną i barwną inscenizację, opowiadającą o chłopcu, który nigdy nie chciał dorosnąć oraz o ciągle prześladującym go wrogu — groźnym kapitanie Haku. W przygody bajkowego chłopca wplątała się przypadkowo dziewczynka o imieniu Wandzia, która jednak ostatecznie wolała wrócić z bajkowego świata do swojego prawdziwego domu, niesfornego brata i rodziców. Poznanie przygód głównego bohatera miało na celu uświadomienie dzieciom, że w realnym życiu nie można uciekać od obowiązków i odpowiedzialności w świat iluzji i marzeń. Czas spędzony w teatrze wpłynął pozytywnie na nastrój wszystkich dzieci i zachęcił je do tego, by w przyszłości częściej odbierały sztukę teatralną na żywo.